آیا ماشین لباسشویی وسیله خطرناکی است؟

ماشین لباسشویی تا زمانی که آسیبی رخ ندهد، اغلب وسایل خطرناکی محسوب نمی شوند.

یک بیمار تحت درمان در مرکز ترومای سطح I ما که به دلیل یک حادثه نزدیک به غرق شدن در ماشین لباسشویی خودکار دچار آسیب مغزی شد، علاقه ما را به بررسی اپیدمیولوژی آسیب های مربوط به ماشین لباسشویی برانگیخت.

صدمات مربوط به مکانیسم‌های چرخاننده ماشین لباسشویی اسنوا برای سال‌ها در متون پزشکی توصیف شده‌اند، و هنوز یک مشکل مهم هستند.

گزارش‌های پزشکی که صدمات مربوط به ماشین‌های لباسشویی را توصیف می‌کنند، پراکنده هستند. ما بر این باوریم که انواع جدیدی از آسیب‌ها با جایگزینی ماشین‌های لباسشویی دستی با ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک پدیدار شده‌اند.

در این مقاله، الگوهای آسیب مرتبط با ماشین لباسشویی 8 کیلویی و ماشین‌های لباسشویی خودکار را بر اساس داده‌های کمیسیون ایمنی محصولات مصرف‌کننده ایالات متحده (CPSC) توصیف می‌کنیم.

اداره ملی تسویه اطلاعات جراحات CPSC، جراحات و مرگ‌های مرتبط با بیش از 15000 نوع محصول مصرفی را با استفاده از فایل‌های داده گواهی مرگ و سیستم ملی نظارت بر آسیب‌های الکترونیکی (NEISS) نظارت می‌کند.

NEISS که در سال 1972 تأسیس شد، داده‌ها را از نمونه‌ای احتمالی از اورژانس‌های بیمارستانی در ایالات متحده و مناطق آن جمع‌آوری می‌کند.

در سال 2000 نمونه شامل 100 بخش اورژانس بیمارستان با اندازه های مختلف بود. بخش های اورژانس بیمارستان های کودکان یک پنجم نمونه را تشکیل می دادند.

داده‌های جمع‌آوری‌شده از این بیمارستان‌ها توسط CPSC برای تخمین تعداد صدمات مربوط به ماشین لباسشویی که در اتاق‌های اورژانس در کل کشور درمان شده‌اند، استفاده شد.

اگرچه بیشتر آسیب های ناشی از ماشین لباسشویی لمسی جزئی هستند، اما برخی از آنها شدید و ویرانگر هستند.

بسیاری از آسیب‌ها را می‌توان با پیشرفت‌هایی در طراحی ماشین‌ها اجتناب کرد، در حالی که برخی دیگر نیاز به آموزش بیشتر در مورد خطرات احتمالی و نظارت بهتر بر کودکان را در صورت اجازه دسترسی به مناطقی که ماشین‌های لباسشویی در آن کار می‌کنند، پیشنهاد می‌کنند.

علاوه بر این، ماشین لباسشویی سامسونگ باید فقط برای هدف مورد نظر خود استفاده شود.

با توجه به محدودیت‌های تلاش‌های آموزشی برای پیشگیری از آسیب‌ها، متخصصان بهداشت باید نقش عمده‌ای در آموزش عمومی در مورد این لوازم خانگی به ظاهر خوش‌خیم داشته باشند.

 • منابع:
  1. Washing machine related injuries in children: a continuing threat
 • تبلیغات: 
  1. دلیل استفاده از لوبیا در کشورهای در حال توسعه
  2. فردی که با استفاده از فکر خود در مسیر ثروت قرار گرفت
  3. ساختن خانه در کره ماه توسط معروف ترین فرد جهان!
  4. روغن زیتون از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.