خرید انواع گیلاس ایرانی

آیا میوه گیلاس ارزش غذایی بالایی دارد؟ مصرف میوه گیلاس به چه افرادی توصیه می شود؟ آیا خوردن گیلاس ممانعت خاصی ندارد؟

بیشتر بخوانید: گیلاس صادراتی ایران
گیلاس از جمله آن میوه هایی است که دارای تنوع می باشد و در رنگ های قرمز و سفید موجود است و طعم آنها کمی با هم متفاوت است و بنابراین برخی افراد بیشتر به طعم یکی از انواع گیلاس علاقه دارند ولی در هر صورت گیلاس میوه ای شیرین و خوش طعم می باشد که ارزش غذایی بالایی دارد و همین طور غنی از انواع ویتامین می باشد که این میوه در فصول موجود به راحتی قابل تهیه بوده و خوردن آن توصیه می شود تا بتوانید از فواید آن استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: گیلاس تازه آفتابی

ارزش غذایی گیلاس

گیلاس منبعی از انرژی، پروتئین، آهن و ویتامینهای مختلف دیگری است که در هر گرم از گیلاس مقدار مواد غذایی مفید متفاوت بوده و به طور کلی ارزش غذایی گیلاس بالا می باشد. گیلاس می تواند متابولیسم یا به عبارتی میزان سوخت و ساز را در بدن بالا برده و در این صورت باعث هضم بهتر غذا می شود و همین طور می توان از خاصیت دفع سموم گیلاس در بدن نام برد که به این خاصیت نیز شهرت دارد و می توانید کمپوت گیلاس نیز از آن به دست آورید.

گیلاس میوه ای است که می تواند روند پیری روی پوست را به تعویق بیاندازد چون آنتی اکسیدان دارد و مصرف مداوم آن بسیار مفید می باشد. گیلاس می تواند به صورت تسکین دهنده یا همان مسکن عمل کرده و اعصاب را آرام کند و همین طور دارای خواص زیادی می باشد و میوه آن در فصل مناسب به راحتی در دسترس بوده و خوردن آن بی فایده نیست و همچنین در بازار گیلاس زرد با کیفیت وجود دارد.