از روغن زیتون 5 لیتری kirsal به عنوان تمیز کننده فرش استفاده می کنند

نشان دهنده خلوص است. این اختصارات نشان می دهد که زیتون برای روغن در یک منطقه کشت، برداشت و فشرده شده و در آنجا بطری می شود. DPO یا PDO نوعی علامت کیفیت است. مخفف احتمالی دیگر است.

این نامه ها نشان می دهد که تولید روغن زیتون 5 لیتری kirsal تحت کنترل شدید قرار داشت، اما بخشی از این فرآیند خارج از مرزهای یک منطقه انجام می شد. همچنین گزینه خوبی است. خوب، اگر بطری روش استخراج و اسیدیته را نشان دهد. این یکپارچگی سازنده را تضمین می کند.

هر چه روغن جوان تر باشد، خوشمزه تر و سالم تر است. ماندگاری روغن نباید بیش از 18 ماه باشد. بنابراین، باید به دنبال روغنی باشید که اخیراً ریخته شده است. روغن ها عمدتاً از ایتالیا، اسپانیا و یونان برای ما آورده می شوند. طعم و کیفیت روغن به کشور مبدا بستگی ندارد، بلکه به منطقه خاصی که روغن در آن بطری شده بستگی دارد.

بهترین ایتالیایی، به عنوان مثال، در جنوب در کالابریا یا سیسیل ریخته می شود. روغن زیتون دارای مواد افزودنی مختلفی است. سیر، گیاهان معطر، آجیل، گوجه فرنگی خشک. افزودنی ها برای طعم و مزه غیرقابل استفاده خوب هستند.

کره را به یک سس سالاد آماده و غیرقابل استفاده تبدیل می کنند. این یک روغن با کیفیت عالی است که می توانید در هر غذا و دستور پختی از آن استفاده کنید. در اسپانیا، این دسته از روغن زیتون بیشترین مصرف را دارد.

برای سرخ کردن ایده آل است، زیرا وجود اسیدهای چرب پایدارتر در آن نسبت به سایر روغن های گیاهی باعث می شود که نقطه دود به طور قابل توجهی بالاتر از دمای غذای سرخ کردنی معمولی باشد. هنگام سرخ کردن غذا در روغن زیتون، مواد سرطان زا تشکیل نمی شود.

از این روغن برای سس سالاد، سس درست کردن هم می توان استفاده کرد، اگر به تلخی عادت ندارید اصلا تلخ نیست. غذای شما سالم خواهد بود اما بدون عطر و بوی منحصر به فرد روغن زیتون فوق بکر که به هر غذایی طعمی بی نظیر می دهد.