استفاده از آجر در ساخت و ساز

استفاده از آجر تزئینی داخل ساختمان در ساخت و ساز و به ویژه در ساخت و سازهای فعلی، مناسب بودن این ماده را در طول هزاران سال برجسته می کند.

داده های اخیر تأیید می کند که در چند سال گذشته افزایشی در تولید مواد سرامیکی در نظر گرفته شده برای آجرهای روکشی وجود داشته است – افزایشی که در اسپانیا 6 درصد است .

تولید این نوع آجر سفالی سقفی یزد در حال حاضر 13 درصد از کل مواد سرامیکی را تشکیل می دهد. به همین ترتیب، داده‌های صادرات اخیر (اسپانیا پس از چین در رتبه دوم قرار دارد) نشان می‌دهد که این ماده به دلیل تطبیق‌پذیری و عملکرد آن همچنان یک ماده با تقاضای بالا باقی می‌ماند.

با تمرکز بر نماهای آجری با آجر نما سوز رو به رو  بیان می شود که این نماها تأثیر بسزایی در عملکرد زیست محیطی و اقتصادی ساختمان ها و پروژه ها دارند.

در حقیقت آجر نسوز منیزیتی آنها بین 15 تا 25 درصد از کل هزینه های ساخت و ساز را تشکیل می دهند  و بخش مهمی از ریسک فنی، زیست محیطی و اقتصادی در مراحل مختلف چرخه حیات (طراحی، ساخت، استفاده و بازسازی) را تشکیل می دهند.

بخش مهمی از ریسک فنی مربوط به خطاهای طراحی است – مسئول 60 درصد مشکلات در نمای ساختمان، که به آن مشکل در ارائه راه حل های ایده آل نما به دلیل افزایش تعداد اجزا و سیستم های موجود نما اضافه می شود .

نماها به همراه سقف ها به دلیل آسیب پذیری نسبت به ایرادات شدید ساختمان ها از بین تمامی عناصری که در معرض آب و هوا هستند، متمایز می شوند.

این به دلیل این واقعیت است که آنها کاملاً تحت تأثیر مستقیم شرایط محیطی روزانه (دمای شدید و متغیر، باران، برف، باد، عوامل بیولوژیکی و تابش خورشیدی) قرار دارند.

همه این عوامل بر عملکرد، دوام و کارکرد نماها تأثیر می‌گذارند و اغلب از علل ایجاد نقص‌های ساختمانی شناسایی‌شده در این نوع المان هستند .

 • منابع:
  1. Construction flaws in facing brick facades and the risk of associated litigation
 • تبلیغات: 
  1. دانشمندی که توانست با این روش بیماری ایدز را درمان کند!
  2. آیا می دانستید اسانس رازیانه کشنده س!!!
  3. تبلیغات تلویزیونی باعث جهانی شدن نوعی کرم خاکی شد
  4. سقوط تریلی حامل سرامیک در اردبیل!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.