اسکاج جهیر که به عنوان لیف از آن استفاده می شود

اسکاج جهیر ، هوا و مملو از ضایعات غذا، بهشتی برای میکروب ها هستند. این اسفنج ها حاوی 54 میلیارد باکتری در هر سانتی متر مکعب  هستند.

علاوه بر این، اسفنج ها تعداد و اندازه مناسبی از فضاهای زندگی را برای باکتری ها فراهم می کنند. محققان یافته های جدید خود را در 10 فوریه به اشتراک گذاشتند.

مانند افراد، باکتری ها سطوح مختلف تعامل با همسالان خود را ترجیح می دهند. برخی اجتماعی هستند. دیگران تنهاترند.  شما تعجب کردید که آیا جداسازی انواع مختلف میکروب ها بر نحوه تعامل آنها تأثیر می گذارد؟

او و تیمش اکنون گزارش می دهند که شما یک زیست شناس مصنوعی در دانشگاه دوک در دورهام، N.C هستید. او و تیمش اکنون گزارش می دهند.

سطوح متوسط جداسازی تعداد انواع باکتری های ساکن در یک جامعه را به حداکثر می رساند. این سطوح متوسط شبیه به ساختار یک اسفنج است.

محققان با بسیاری از گونه ها یا انواع مختلف یک باکتری به نام E. coli کار کردند. این تیم سویه ها را روی صفحاتی با 6 تا 1536 چاه کوچک قرار دادند.

چاه محفظه ای روی بشقاب است که برای رشد میکروب ها استفاده می شود. می‌گوید، هر چاه مانند یک اتاق مهمانی عمل می‌کرد.

باکتری ها به طور تصادفی در چاهک ها قرار گرفتند. مهمانی 30 ساعت ادامه داشت. سپس تیم تعداد و انواع باکتری های موجود در هر بشقاب را محاسبه کرد.

در یک بشقاب با تنها شش محفظه، هر یک از طرفین احتمالاً ترکیب مشابهی از شخصیت ها را دریافت می کنند. در آنجا، تنها باکتری های اجتماعی به احتمال زیاد زنده می مانند.

کسانی که با دیگران خوب نیستند ممکن است بمیرند. اما در صفحه ای با 1536 محفظه، هر میکروب احتمالا به تنهایی باقی می ماند. ناتوانی در ترکیب با باکتری های دیگر، ممکن است باکتری های اجتماعی از بین بروند.

تعداد متوسطی از محفظه ها باید شانس حضور یک میکروب در مهمانی مورد علاقه خود را به حداکثر برساند. به عنوان مثال، یک میکروب ضد اجتماعی ممکن است.

در یک مهمانی پر از افراد اجتماعی قرار گیرد. اما یک میکروب ضداجتماعی دیگر ممکن است در یک گردهمایی سرد منفجر شود و زنده بماند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.