با استفاده از سنگ عقیق سلیمانی سفید حافظه شما تقویت می شود

در قرن هفدهم یک عقیق بزرگ در فضای طلا به خزانه پادشاهان اسپانیا رسید. و در همان جا، بدبختی ها بر خانه سلطنتی بارید: وارث درگذشت، ناوگانی از کشتی های مملو از طلا غرق شد و غیره. برای جلوگیری از مشکلات بیشتر، عقیق زیبا را به روحانیان صومعه در آلمیدا سپردند.

در انگلستان در زمان الیزابت اول، سنگ عقیق سلیمانی سفید ارزش زیادی داشت، اگرچه شکسپیر این سنگ را نمادی از ناپایداری می دانست و در نمایشنامه های خود از آن یاد می کرد. پس در «شب دوازدهم» شوخی به دوک می‌گوید.

اوپال در قاره آمریکا توسط ساکنان باستانی آن – آزتک ها و مایاها – به خوبی شناخته شده و مورد علاقه بود و اولین عقیق آتشین یوکاتان (مکزیک) در آغاز قرن شانزدهم با فاتحان اسپانیایی به اروپا آمد.

قبلاً در پایان قرن هجدهم، بریکمن، متخصص بزرگ سنگ های قیمتی آن زمان، نوشت: “پیدا کردن چند صد الماس از بهترین الماس ها بسیار سریع تر از یک دوجین اوپال بدون هیچ عیب و نقصی است.

برای صدها سال، عقیق شهرت بدی داشته است. او را نماد احساسات پنهانی و بی ثباتی می دانستند با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض خورشید، عقیق آب می گیرد و رنگین کمانی خود را از دست می دهد.

سنگ امیدها و توهمات فریبنده. داستان حکایت از آن دارد که امپراطور اوژنی فرانسه، همسر ناپلئون سوم، به دلیل خرافات، هرگز جرأت پوشیدن عقیق را نداشت، اگرچه او آنها را دوست داشت. پادشاه انگلیس ادوارد هفتم پس از تاج گذاری از ترس سختی های زندگی، دستور داد.

در هر صورت، تمام عقیق های تاج را با یاقوت عوض کنند و شاهزاده استفانی بلژیک، پس از خودکشی همسرش، تمام جواهرات خانوادگی خود را از بین برد. با عقیق، زیرا ظاهراً حاوی مقدار زیادی “سم داخلی است.

همچنین گفته می شود که در دوران تبعید ناپلئون، عقیق معروف “آتش تروا” که متعلق به ژوزفین بوهارنایس بود، بدون هیچ ردی ناپدید شد. طبق افسانه، به نظر می رسید که او در هوا ناپدید شده و خود را نابود کرده است. به دلیل این شایعات، جواهرسازان در وین یک بار مشتریان زیادی را از دست دادند و مجبور شدند اوپال های موذی را به دانوب بیندازند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.