با خرید قالب سیلیکونی قلبی از آلزایمر جلوگیری کنید

روش ساخت اشیاء از طریق قالب گیری سیلیکونی سنت دیرینه ای دارد. با این حال، تا به حال، ایجاد قالب برای ریخته‌گری اجسام پیچیده نیاز به تجربه زیادی داشت و همچنان شامل کارهای دستی بود که این فرآیند را گران و کند می‌کرد.

توسعه داده اند که نه تنها به طور خودکار بهترین روش طراحی قالب ها را پیدا می کند، بلکه الگوهایی را نیز ارائه می دهد. اصطلاحاً قالب های سفت و سختی که به صورت سه بعدی چاپ می شوند.

برای ساخت قالب سیلیکونی قلبی بهینه استفاده می شوند. روش آنها، که می تواند هزینه این تکنیک ساخت را کاهش دهد، در کنفرانس  امسال ارائه شده است.

وقتی صحبت از ساخت یک سری اشیاء یکسان می شود، تکنیک قالب گیری نقش مهمی ایفا می کند. یکی از مواد مورد علاقه برای قالب، سیلیکون است.

زیرا تغییر شکل پذیر است و بنابراین در هنگام استخراج اشیاء پیچیده از قالب در پایان فرآیند ساخت، قابل بخشش است. استخراج جسم از قالب به طور کلی مستلزم تصمیم گیری برای جهتی است.

در آن قطعات قالب را بتوان بدون گیرکردن در قسمت های آویزان جسم جدا کرد. برای باز کردن قالب باید یک برش دقیق گذاشته شود. این فرآیند که تاکنون شامل کار دستی توسط یک صنعتگر باتجربه می‌شد، اکنون خودکار شده است.

“تا به حال، قالب‌گیری سیلیکونی از اشکال پیچیده، کاردستی بود که به سال‌ها تجربه و دست ماهر نیاز داشت. باید می‌دانستید که برش‌ها را در کجا قرار دهید و کار به صورت دستی انجام می‌شد.

کاربر فقط باید شکل مورد نظر را در کامپیوتر آپلود کند. سپس این ابزار در دو مرحله کمک می‌کند: اول، محاسبه می‌کند که برش‌ها باید کجا قرار گیرند تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.

گزارش های کمی وجود دارد که اثر هم افزایی حاصل برای بهبود خواص مکانیکی لاستیک سیلیکونی و همچنین پایداری حرارتی به کار گرفته شده است.

استحکام کششی، ضریب انبساط حرارتی، دمای تجزیه حرارتی و میکروتوپوگرافی به طور سیستماتیک مورد بررسی قرار گرفت. انتظار می رود که یک ماده کامپوزیت لاستیکی سیلیکونی با مکانیکی عالی و هزینه کم بدست آورد و دامنه کاربرد آن را بیشتر گسترش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.