با مصرف شیره توت دندان های خود را سفید کنید

در مقایسه با برگ و پوست درخت توت، شیره توت کمتر در طب سنتی چینی استفاده می شوند. دلایل احتمالی ممکن است به دلیل عدم آگاهی از مزایای سلامتی و تولید محدود آنها باشد.

با این حال، علاقه فزاینده ای به جداسازی و تعیین کمیت ترکیبات فیتوشیمیایی از شیره های توت وجود دارد. زیرا شیره های توت را می توان به عنوان غذا نیز مصرف کرد.

شیره های توت دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی هستند که در درجه اول به دلیل وجود پلی فنول ها است. ترکیب اصلی پلی فنول موجود در شیره های توت را نشان می دهد.

توت فرنگی یک گیاه برگریز سریع رشد است که در شرایط مختلف آب و هوایی، توپوگرافی و خاک یافت می شود و به طور گسترده ای از مناطق معتدل تا نیمه گرمسیری پراکنده است.

به دلیل وجود ترکیبات ارزشمند فیتوشیمیایی، توت به عنوان یک گیاه کامل از دیرباز به عنوان یک غذای کاربردی مورد استفاده قرار گرفته است. نگهداری میوه های توت دشوار است.

زیرا محتوای آب نسبتاً بالایی دارند. بنابراین برای استفاده صحیح از محصولات با ارزش افزوده مختلف مانند شربت، کدو حلوایی، دمنوش و بسیاری دیگر از محصولات با ارزش افزوده درست می شود.

در خارج از کشور، این محصولات با ارزش افزوده به صورت تجاری فروخته می شوند و به راحتی در دسترس هستند، اگرچه در هند، این گیاه دارویی همه کاره هنوز هویت خود را در مقیاس تجاری و صنعتی از دست داده است.

برگ‌های توت به دلیل نقش مهمی که از زمان‌های قدیم در صنعت نوغان‌سازی داشته‌اند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند. توت یا عصاره های آن دارای اثرات ضد میکروبی، ضد هیپرگلیسمی، ضد چربی خون، ضد التهابی، ضد سرطانی است.

برای مبارزه با بیماری های مختلف حاد و مزمن استفاده می شود. بخش‌های مختلف گونه‌های موروس مانند میوه‌ها، برگ‌ها، سرشاخه‌ها و پوست، فعالیت قوی ضد تیروزیناز را نشان می‌دهند.

آن را به عنوان یک عامل سفیدکننده در صنایع آرایشی کاندید مناسبی می‌کند. بررسی کنونی یک بحث جامع در مورد ترکیبات فیتوشیمیایی، عملکرد و پتانسیل غذایی توت و به عنوان یک عنصر رایج در محصولات آرایشی مختلف ارائه می دهد.

به طور گسترده در شرایط مختلف اقلیمی و محیطی از گرمسیری تا معتدل پراکنده می شود. همچنین به عنوان خانواده توت یا انجیر شناخته می شود.