با مصرف پسته بسته بندی گلستان هرگز پیر نمی شوید

این یافته ها نشان می دهد که اثرات ضد میکروبی و ضد ویروسی عصاره پسته بسته بندی گلستان نتیجه تعادل ترکیبات زیست فعال فردی است که در ترکیب این فعالیت را اعمال می کنند.

بنابراین، پلی‌فنل‌های پسته، به تنهایی یا همراه با داروهای موجود، می‌توانند کاندیدهای خوبی برای توسعه فرمول‌های موضعی جدید در نظر گرفته شوند. مطالعات بیشتر برای ارزیابی مکانیسم‌های عمل درگیر در اثر مشاهده شده ضروری است.

لوتئین و زآگزانتین در غلظت های بالایی در شبکیه، به ویژه در ماکولا وجود دارند. آنها به عنوان یک فیلتر محافظت از ماکولا در برابر نور آبی و همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان ساکن و پاک کننده رادیکال های آزاد برای کاهش آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو عمل می کنند.

بسیاری از مطالعات مشاهده‌ای و مداخله‌ای نشان داده‌اند که لوتئین و زآگزانتین ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های چشمی مختلف، به‌ویژه اشکال دیررس دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن را کاهش دهند.

مطالعات نشان می دهد که آنها می توانند از شبکیه در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت کنند و بنابراین خطر پیشرفت بیماری را کاهش دهند. در حالی که مطالعات به تأثیر مکمل رژیم غذایی با غذاهای غنی از لوتئین مانند تخم مرغ، سبزیجات با برگ تیره و آووکادو بر تراکم نگاه کرده اند.

پسته از دوران ماقبل تاریخ بخشی از رژیم غذایی ما بوده و تاریخچه ای طولانی در پذیرش و استفاده در جمعیت های مختلف در سراسر جهان دارد. اجماع علمی وجود دارد که مصرف پسته تأثیر مفیدی بر سلامت انسان دارد.

آنها دارای مواد مغذی متراکم و غنی از ترکیبات زیست فعال هستند که نقش مهمی در اثرات سلامتی آنها ایفا می کند. مقاله مروری حاضر، زیست فعال‌های پسته، در دهه 1980، یک توصیه غذایی اصلی برای کنترل خطر بیماری مزمن و وزن، کاهش چربی رژیم غذایی بود.

شیوع دیابت نوع 2 در سراسر جهان در حال افزایش است و تا سال 2030 پیش بینی می شود 50 درصد افزایش یابد. دیابت بر سلامت جهانی و اقتصاد بسیار زیاد است.66 دیابت با بسیاری از عوارض سلامتی دیگر از جمله فشار خون بالا و سکته مغزی، سرطان، قطع عضو، نابینایی و بیماری کلیوی مرتبط است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.