بوی زن گلی باعث می‌شود فرد مدیر خوبی شود

در مورد عطر مردانه ملایم خوب استفاده شده توسط Schifferstein و Tanudjaja، هیچ برچسب معنایی وجود ندارد و تنها در صورتی که یک آزمودنی بتواند بو را شناسایی کند، افکار او در مورد رنگ عطر، بطری یا بسته بندی روی او تأثیر می گذارد.

تداعی رنگ و بوی او با این حال، بوهای خاص منجر به انتخاب رنگ خاصی شد. اگر شناخت‌ها زیربنای این تداعی‌های رنگ-بو هستند، آن‌ها چه شناخت‌هایی می‌توانند باشند؟

یکی از مواردی که ممکن است در هنگام استشمام عطر مردانه تلخ خوب به ذهن متبادر شود، مردانه یا زنانه بودن عطرها است.

این شناخت‌ها ممکن است کاملاً به‌طور خودکار برای عطرهای خوب اتفاق بیفتد، زیرا آنها اغلب برای استفاده از یک جنسیت به بازار عرضه می‌شوند و بنابراین، فقط برای مردان یا زنان مناسب در نظر گرفته می‌شوند.

فیوره دریافت که عطرها بر برداشت افراد از شخصیت افرادی که از عطر استفاده می کنند تأثیر می گذارد. در آن مطالعه، تصور می شد افرادی که از عطرهای گلی استفاده می کنند، ویژگی های مردانه ندارند.

به همین ترتیب، Sczesny و Stahlberg دریافتند که آزمودنی‌ها مطمئن‌تر از افرادی هستند که از عطرهای معمولی مردانه استفاده می‌کنند تا کسانی که عطر معمولی زنانه یا بدون عطر استفاده می‌کنند.

نویسندگان پیشنهاد می‌کنند که عطر تند مردانه خاص کلیشه‌های جنسیتی را برمی‌انگیزند، به طوری که بوی زن گلی باعث می‌شود کمتر به نظر برسد که فرد مدیر خوبی شود.

این تحقیق نشان می‌دهد که برخی از عطرها مردانه و برخی دیگر رایحه زنانه دسته‌بندی می‌شوند.

اگر این دسته بندی جنسیتی از یک بو , عطر ملایم شیرین زنانه هنگام استشمام بو رخ دهد، ممکن است رنگ مربوط به آن جنسیت نیز به ذهن خطور کند.

با اجازه دادن به آزمودنی‌ها برای دسته‌بندی خود به افرادی که عطر تک جنسیتی را مردانه یا زنانه می‌دانند، این خطر را داریم که آن‌ها این کار را انجام دهند زیرا آنها رایحه‌ها را متفاوت درک می‌کنند. برخی از افراد ممکن است قادر به استشمام اجزای خاصی از عطر نباشند.
 • منابع: 
  1. Masculinity/Femininity of Fine Fragrances Affects Color–Odor Correspondences
 • تبلیغات: 
  1. از نخود بجای ساچمه تفنگ بادی استفاده کنید!
  2. انسان موفق یک اشتباه را دوبار تکرار نمی کند!
  3. با خرما چسب خانگی بسازید
  4. پارچه برزنتی که جان 150 سرباز را در جنگ نجات داد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.