تاثیر ترکیبات عسل بر التهاب مفصل

Chrysin، یک فلاونوئید طبیعی استخراج شده از عسل کوهی اصل، برای کاهش سیگنال‌های التهابی NLRP3، کاهش سینوویت و کاهش آزادسازی IL-1β، IL-18، ماده p و پپتید مرتبط با ژن کلسی‌تونین در kne ناشی از مونوسدیم یودواستات (MIA) تایید شد.

مدل در موش ها (لیائو و همکاران، 2020). مطالعه دوم نشان داده است که کریزین به طور چشمگیری تخریب IκB-α تحریک شده با IL-1β و فعال سازی NF-kB را در شرایط آزمایشگاهی با استفاده از غضروف های انسانی آسیب دیده با IL-1β مسدود می کند (Zheng et al., 2017b).

فعالیت بیولوژیکی لوتئولین، عسل طبیعی یونجه یکی دیگر از فلاونوئیدهای طبیعی، بر روی علائم التهاب در سلول های غضروفی به تازگی مستند شده است.

یک مطالعه آزمایشگاهی ثابت کرد که یک پیش درمانی با لوتئولین  عسل طبیعی سقز نقش اساسی در هدف قرار دادن التهاب در سلول‌های غضروفی موش از طریق مهار تولید NO، PGE2 و TNF-α ناشی از IL-1β دارد.

علاوه بر این، لوتئولین فسفوریلاسیون NF-kB را کاهش داد که با کاهش بیان پروتئین iNOS، COX-2، MMP-1، MMP-3 و MMP-13، تنظیم فعالیت کاتابولیک غضروفی را ترویج می‌کند (Fei et al., 2019). ).

علاوه بر این، مطالعات روی حیوانات نشان داده است که تجویز گاواژ (10 میلی‌گرم/کیلوگرم در روز به مدت 45 روز) در یک مدل استئوآرتریت ناشی از MIA اثر محافظتی در کاهش تخریب AC و پیشرفت OA دارد (Fei et al., 2019).

مطالعه دیگری فعالیت بیولوژیکی لوتئولین را ارزیابی کرد که فعالیت کاتابولیک را در سلولهای غضروفی مشتق شده از یک مدل خوکچه هندی OA تعدیل می کند.

گزارش می دهد که لوتئولین عسل طبیعی بهاره سبلان باعث کاهش JNK، p38 و MMP-13 و تولید کم بیومارکرهای التهابی از جمله NO، TNF-α و IL-6 می شود (Xue et al., 2019).

اثر کوئرستین به عنوان یک مولکول ضد التهابی اخیراً ثبت شده است.

هو و همکاران نشان داد که کورستین با تعدیل پلاریزاسیون ماکروفاژهای سینوویال به فنوتیپ M2 و القای بیان فاکتورهای رشد مانند TGF-β و IGF، التهاب را سرکوب می‌کند که غضروف‌زایی را افزایش می‌دهند.

اثر غضروفی محافظتی نیز در داخل بدن با استفاده از تجویز داخل مفصلی کورستین مشاهده شد (Hu et al., 2019).

 

 • منابع:
  1. Therapeutic Potential of Bioactive Compounds in Honey for Treating Osteoarthritis
 • تبلیغات: 
  1. رعد و برق در آسمان ژوهانسبورگ در افریقای جنوب
  2. انواع مختلف چرمی که وجود دارد
  3. کسب و کار خود را در خانه راه بیاندازید و میلیاردر شوید
  4. فروش انواع لوازم یدکی قم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.