تاریخچه ژل رویال

اولین یادداشت های تاریخی در مورد استخدام انسان از ژل رویال RJ به یونان باستان باز می گردد.
یونانیان فکر می کردند که “آمبروسیا”، شهدی که به خدایان المپ جاودانگی بخشید، تا حدی توسط  RJ ساخته شده است.
در آن زمان بدون دانستن اثرات خاص آن مصرف می‌شد و مورخان گزارش کردند که لانه‌های زنبوری با عسل، لارو، بره موم، گرده و RJ خرد شده و تازه خورده می‌شدند (Cassaignau, 1991, Mraz, 1995).
ارسطو اولین کسی بود که عملکرد ژل رویال مثبت سبز RJ را در جامعه زنبور عسل کشف کرد و با مطالعه اثرات آن در ملکه زنبور عسل، مصرف RJ را افزایش قدرت بدنی و مهمتر از همه نقش آن را در بهبود فکری دانست.
ظرفیت؛ صبحانه مدرسه او منحصراً با عسل و RJ درست می شد (Domerego, 2001, Molan, 1999). در مصر باستان، RJ مانند یک ماده آرایشی مورد استفاده قرار می گرفت، که با کلئوپاترا به اوج شهرت خود رسید، به عنوان یکی از رازهای زیبایی شخصی او.
علاوه بر این، در آن دوره ژل رویال ملکه RJ به نماد قدرت و عظمت فراعنه تبدیل شد که معمولاً RJ می خوردند (Emonet, 2001, Levet, 2008).
در آسیا، به ویژه در چین، RJ از زمان های قدیم در طب سنتی استفاده می شود. این محصول زنبورداری که منحصراً در باغ‌های مستقل تولید می‌شد، با طول عمر و نیروی جنسی، حتی در دوران پیری، سلسله‌های باستانی چین مرتبط بود (چربولیز و دومرگو، 2003، کونتسی، 2010).
یان سومردام (1637-1680)، طبیعت شناس، میکروسکوپ و حشره شناس هلندی، اولین کسی بود که ترکیب تغذیه در سلول سلطنتی را توصیف کرد و کشف کرد که “رئیس کندوی زنبور عسل” یک ملکه است و نه یک پادشاه آنطور که تا قرن هفدهم تصور می شد.
(کونتسی، 2010، ویل و دوره، 2003). دانشمند فرانسوی René Antoine de Réaumur (1683-1757) اصطلاح “ژل رویال” را برای نامیدن خوراک ملکه زنبور عسل ابداع کرد و او فرض RJ را با رشد استثنایی ملکه مرتبط کرد (Cherbuliez and Domerego, 2003, Molan, 199). ).
در سال 1852 کشیش لانگستروت، معروف به پدر زنبورداری آمریکایی، اولین کسی بود که RJ را مورد تجزیه و تحلیل شیمیایی قرار داد، با این حال او از روش‌هایی استفاده کرد که اطلاعات علمی مهمی را تضمین نمی‌کرد (Domerego، 2001، Levet، 2008).
لانگستروت همچنین در طول دهه پنجاه استفاده از RJ را به عنوان یک محصول تجاری، به ویژه در مناطقی که تولید عسل سودآور نبود، پیشنهاد کرد (Contessi, 2010, Viel and Doré, 2003).
استفاده از عسل طبیعی زرشک RJ به عنوان یک محصول عملکردی و تقویت کننده سلامت از اوایل دهه 60 با توسعه “Apitherapy” مورد بررسی قرار گرفت.
از آن زمان به بعد، ویژگی ها و ویژگی های RJ کشف شد و RJ به طور گسترده ای در درمان برای مردان و خود زنبور عسل استفاده شد (Contessi, 2010, Molan, 1999).
 • منابع:
  1. Royal Jelly: An ancient remedy with remarkable antibacterial properties
 • تبلیغات: 
  1. ارزش دارویی گلاب برای درمان بیماری
  2. مصرف پنیر در سن بلوغ ممنوع شد!
  3. ایده های آسان برای کسب ثروت در منزل
  4. از نظر شیمیایی شامپو یکی از بهترین مواد شوینده می باشد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.