خرید پرتقال از باغدار موجب در گیری بین فروشندگان شد

مصرف آن چگونه توصیه می شود؟ پرتقال از باغدار کاربردهای متفاوتی دارد، از مصرف آن به عنوان میان وعده گرفته تا استفاده از آن به عنوان یک عنصر در طیف گسترده ای از آماده سازی های آشپزی. این ماده در غذاهایی مانند کوچینیتا پیبیل، سوپ ها، خورش ها و غیره است.

توصیه می شود برای بهره مندی از فواید تغذیه ای میوه و همچنین فیبر موجود در آن، آن را به صورت قسمتی مصرف کنید. برعکس، توصیه می شود آن را به عنوان آب میوه مصرف نکنید، زیرا قسمت زیادی از خواص خود را از دست می دهد و بیشترین مقدار قند را در میوه متمرکز می کند.

این میوه در هر دستور غذایی که استفاده می شود، عطر، رنگ و طعم می دهد. این قطعات را می توان در سالاد، برای تهیه سس یا یک مارمالاد پرتقال خانگی استفاده کرد.

علاوه بر خمیر، می توانید از پوسته ای نیز استفاده کنید که از آن روغن های ضروری استخراج می شود که به طور گسترده برای تهیه لوازم آرایشی، کرم ها، لوسیون ها، صابون ها و غیره استفاده می شود.

محتوای قند آن می تواند متفاوت باشد و به شدت به آب و هوا بستگی دارد. به طور کلی، در آب و هوای گرم، محصول دارای نسبت بیشتری از قند است. رنگ نارنجی در بیشتر فصول سال در دسترس است.

قوی ترین فصل آن بین سپتامبر و مه است.ویتامین C در تشکیل کلاژن، استخوان ها و دندان ها، گلبول های قرمز خون نقش دارد و به جذب آهن از غذا و مقاومت در برابر عفونت ها کمک می کند.

پروویتامین A یا بتا کاروتن در بدن ما در صورت نیاز به ویتامین A تبدیل می شود. این ویتامین برای بینایی، وضعیت خوب پوست، مو، غشاهای مخاطی، استخوان ها و برای عملکرد مناسب سیستم ایمنی ضروری است.

اسید فولیک در تولید گلبول های قرمز و سفید خون، در سنتز مواد ژنتیکی و تشکیل آنتی بادی در سیستم ایمنی نقش دارد. پتاسیم یک ماده معدنی ضروری برای انتقال و تولید تکانه های عصبی است و برای فعالیت طبیعی ماهیچه ها در تعادل آب داخل و خارج سلول نقش دارد.

منیزیم با عملکرد روده، اعصاب و ماهیچه ها مرتبط است، بخشی از استخوان ها و دندان ها است، ایمنی را بهبود می بخشد و اثر ملین ملایمی دارد. اسیدهای مالیک و سیتریک خاصیت ضدعفونی کنندگی دارند و ادرار را قلیایی می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.