دستگاه تصفیه آب خانگی سرشیری که موجب صلح بین دو کشور شد

در مناطق و کشورهایی که فناوری آب فلورایداسیون ندارند، مکمل های طبیعی همانطور که قبلا ذکر شد وجود دارد. به عنوان مثال، ایران منابع آب معدنی زیادی دارد که حاوی مقادیر قابل توجهی فلوراید است.

مقدار فلوراید در آبهای معدنی طبیعی به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. هر چه هوا گرمتر باشد، میزان فلوراید بیشتری را می توان تشخیص داد.

آب های معدنی در مناطق جنوبی که هوای گرم تری دارند حاوی فلوراید بیشتری هستند. در ایران بیشترین مقدار فلوراید در نواحی جنوب شرقی و شمال شرقی یافت شده است.

سیستم های دستگاه تصفیه آب خانگی سرشیری برای مصارف خانگی در چند سال گذشته توجه زیادی را به خود جلب کرده اند. این می تواند به بهبود سلامت عمومی و نگرانی در مورد آلودگی آب مرتبط باشد.

انواع مختلفی از سیستم های تصفیه آب خانگی وجود دارد که می توان آنها را به 3 گروه مختلف به عنوان سیستم های فیلتر شده، سیستم هایی با استفاده از تابش UV و سیستم های تبادل یونی طبقه بندی کرد.

هدف از این مطالعه این بود که مشخص شود آیا سیستم های تصفیه آب خانگی می توانند مواد ضروری مانند فلوراید را علاوه بر فیلتر کردن یون های سنگین و سایر ذرات ناخواسته از آب حذف کنند.

تامین کننده اصلی آب آشامیدنی اهواز توسط شرکت های دولتی تامین می شود. پس از هماهنگی با شرکت های خاصی که از این برندها حمایت می کردند، دستگاه ها راه اندازی شدند.

در 6 منطقه مختلف اهواز نمونه ها قبل و بعد از راه اندازی دستگاه جمع آوری شد و برای کاهش خطاها و بالا بردن دقت ماژول از هر دستگاه 5 نمونه و از هر دستگاه 6 نمونه دیگر جمع آوری شد.

نمونه ها همگی در ظروف نمونه برداری پلی اتیلن جمع آوری و سپس کدگذاری شدند. اسپکتروفتومتری انجام شد. برای اندازه‌گیری ویژگی‌های تک تک مولکول‌ها، یک طیف‌سنج جرمی آنها را به یون تبدیل کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.