زن بارداری با خوردن فلفل دلمه ای تلخ دچار سقط جنین شد

فلفل دلمه ای تلخ یکی از انواع فلفل دلمه ای است. درختچه ای است چند ساله اما به صورت گیاهی یکساله می روید. میوه ها بزرگ، توخالی، با دیواره های گوشتی ضخیم و آبدار با طعم شیرین هستند.

آنها در رنگ های قرمز، زرد، نارنجی و سبز هستند. مردم از زمان های قدیم از آنها برای غذا استفاده می کردند. در ابتدا، فلفل در آمریکای مرکزی رشد کرد و از آنجا در قرن شانزدهم به اسپانیا آورده شد.

سپس در سراسر اروپا و آسیای صغیر گسترش یافت. در قرن نوزدهم با مهاجران بلغاری که به لطف آنها نام خود را به دست آورد. به روسیه آمد و به ویژه در غذاهای روسیه جنوبی بسیار محبوب شد. در حال حاضر تمام فلفل های شیرین زرد، نارنجی و قرمز جزو فلفل دلمه ای طبقه بندی می شوند. به صورت خام و فرآوری شده مصرف می شود.

فلفل دلمه ای را می توان به صورت تازه و همچنین آب پز، پخته، خورشتی، سرخ شده در تابه و کبابی مصرف کرد. می توان آن را به عنوان چاشنی به غذاها اضافه کرد و به عنوان یک غذای مستقل پخت، فلفل عطر اشتها آور، طعم جالبی به غذا اضافه می کند.

در هر ظرفی عالی به نظر می رسد. از آن در سوپ، کاسرول، خورش سبزیجات و گوشت، خورش و پخت، سالاد استفاده می شود. اسنک های آن روی میز جشن زیبا به نظر می رسند. یک غذای عالی فلفل دلمه ای پر شده است.

با گوشت، برنج، گندم سیاه و سایر غلات، با یا بدون سبزیجات پر می شود. برای برخی از غذاها، فلفل را در فر یا روی کباب پختن توصیه می کنند. در این صورت پس از پخت باید پوست آن را با احتیاط جدا کرد و فقط از خمیر آن استفاده کرد که هنگام پخت لطیف و معطر می شود.

شما می توانید یک سبزی را به روش های مختلف برداشت کنید. خشک، خشک، منجمد، نگهداری به تنهایی و در ترکیب با سبزیجات دیگر. انجماد به شما امکان می دهد تا خواص مفید را به حداکثر برسانید.