مزایای یادگیری مبتنی بر بازی

به گفته کیم، به طور معمول، پروتکل بازی ها و یا بازی فکری دخترانه این است که در ازای جوایز قابل دستیابی، شرایط نسبتاً ساده ای را برآورده کند و با پیچیده تر و چالش برانگیز شدن شرایط، جوایز بزرگتر می شوند. نویسنده همچنین بیان می‌کند که یک بازی خوب طراحی شده به بازیکن ساختار و معنی می‌دهد تا برای کسب جایزه تلاش کند. این مزیت شفاف بودن در مورد اطلاعات مورد نیاز برای دستیابی به اهداف است، به تلاش‌ها به طور منصفانه پاداش می‌دهد، و به سرعت بازخورد ارائه می‌کند، که پویایی بازی چگونه انگیزه می‌دهد.

به گفته توکورا پورتر، در مقاله خود «بازی‌ها و فعالیت‌ها: بنیاد جایگزین برای یادگیری کتابخانه‌ای»، هر زمان که یک بازی فکری دخترانه با کاغذ در کلاس درس گنجانده می‌شود، باید نتایج آموزشی را در نظر گرفت که باید محقق شوند.

او همچنین بیان می‌کند که تأکید آموزشی در 21 C رویکردهای آموزشی و یادگیری فراگیر را تشویق می‌کند که دانش‌آموز محور هستند، و بازی‌ها رسانه‌ای نوظهور هستند که نقش محوری در رشد نسل کنونی دارند.

او همچنین تاکید کرد که بازی‌ها می‌توانند برای ایجاد پل ارتباطی با مفاهیم تحقیقات کتابخانه‌ای مفید باشند و منابع و نمونه‌های آنلاین متعددی در حال حاضر برای اعضای هیئت علمی و کتابداران برای کمک به طراحی بازی‌ها در دسترس است.

با این حال، لازم به ذکر است که Spiegelman و Glass بیان می‌کنند که بسیاری از یادگیری‌های مبتنی بر بازی را می‌توان با سرمایه‌گذاری کمی انجام داد و بسیاری از آنها را می‌توان با سربار بسیار کمی پیاده‌سازی کرد. علاوه بر این، مزایای یادگیری مبتنی بر بازی ها و بازی فکری راز جنگل، از جمله افزایش تعامل و انگیزه، یادگیری بیشتر، بسیار قانع کننده است که بتوان نادیده گرفت.

Boyhun Kim در مقاله “استفاده از قدرت دینامیک بازی” همه بازی ها سرگرم کننده یا ارزش بازی نیستند، اگر طراحی ضعیفی داشته باشد، بازی سرگرم کننده نخواهد بود و دانش آموزان آن را بازی نمی کنند.

توصیه های نویسنده او توصیه می‌کند که بازی فکری خارجی کارتی را با حجم کم شروع کنید و بازی را کاربر محور کنید. علاوه بر این، اگر بازی به شدت بر جنبه‌های آموزشی تمرکز داشته باشد، منجر به واکنش‌های گرم کاربران می‌شود.

Educause “7 نکته که باید درباره بازی، بیان می‌کند که موارد زیر برخی از نگرانی‌هایی است که ممکن است ناشی از اتخاذ رویکرد بازی در آموزش باشد، به شرح زیر است:

 • بازی ها ممکن است جذابیت آموزشی داشته باشند، اما جذابیت کلی آنها ممکن است جهانی نباشد
 • آنها اغلب با فراغت و نه انگیزه تحصیلی مرتبط هستند
 • می تواند باعث شود برخی احساس خودآگاهی کنند
 • هماهنگی پویایی بازی با اهداف یادگیری برای رسیدن به مدل آموزشی دشوار است، باید اهداف را برآورده کند و سرگرم کننده باشد.
 • آنها باید با برنامه درسی هماهنگی مناسبی داشته باشند

 

 • منابع:
  1. Game Based Learning – Benefits
 • تبلیغات: 
  1. خرید چرم اصل دباغی شده با قیمت عمده
  2. با گذاشتن لنز در ماست عمر آن را دو برابر کنید
  3. مغز پسته به عنوان یک رژیم سالم مصرف می شود
  4. کشاورزی با چکش برقی دام های خود را ذبح می کرد!