مصرف لواشک ترش با سس به عنوان درمان افسردگی مطرح شده است

چرم های میوه ای میان وعده های مغذی و پرانرژی برای کودکان و بزرگسالان هستند. چرم‌های میوه‌ای قابل حمل هستند و در هنگام کمپینگ یا پیاده‌روی، آنها را به جعبه‌های ناهار یا کوله پشتی مدرسه اضافه می‌کنند.

درست کردن لواشک ترش با سس راه خوبی برای استفاده از باقی مانده میوه های کنسرو شده و میوه های تازه کمی بیش از حد رسیده است. میوه های زیر توسط دانشگاه جورجیا برای تهیه چرم میوه به عنوان “عالی” یا “خوب” رتبه بندی شدند.

به دلیل افزایش نگرانی ها مبنی بر اینکه باکتری ها ممکن است در فرآیند خشک شدن زنده بمانند، میوه های تازه باید به درستی درمان شوند تا چرم ها برای خوردن ایمن باشند.

گرم کردن نه تنها ایمنی را افزایش می دهد، بلکه میوه ممکن است رنگ خود را بهتر حفظ کند. این روش را برای تهیه چرم های میوه ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی کلرادو دنبال کنید.

میوه رسیده یا کمی رسیده را انتخاب کنید. میوه های با پوست نرم را کاملا بشویید یا میوه های پوست سخت را زیر آب جاری بشویید. لک ها یا قسمت های معیوب را از بین ببرید.

سپس سیب، پرتقال، هلو، گلابی و میوه های مشابه را قبل از پوره کردن، پوست بگیرید. دانه ها، هسته ها و هسته ها را جدا کنید. میوه ها را به تکه های کوچک برش دهید و آنها را در بالای یک دیگ بخار قرار دهید.

آب را در کف دیگ دوبل بریزید و آن را به جوش آورید. میوه را بپوشانید و به مدت 15 یا 20 دقیقه یا تا زمانی که نرم شود و دماسنج قرار داده شده در مخلوط میوه 160 فارنهایت را ثبت کند، بخارپز کنید.

میوه های پخته شده را در مخلوط کن بریزید. به ازای هر 2 فنجان میوه، ½ قاشق چایخوری کریستال های اسید اسکوربیک یا 2 قاشق غذاخوری آب لیمو را اضافه کنید.

در صورت تمایل، به ازای هر 2 فنجان میوه، 1 تا 2 قاشق غذاخوری عسل، شربت ذرت یا شکر اضافه کنید. همچنین می توانید به ازای هر 2 فنجان پوره مقدار کمی ادویه (¼ قاشق چایخوری دارچین یا کمی جوز هندی) اضافه کنید.

برای تهیه چرم میوه استفاده کرد. میوه های کنسرو شده را می توان با میوه های تازه آماده شده مخلوط کرد. با این حال، گریپ فروت و لیمو به دلیل تلخ شدن آنها توصیه نمی شود.