میگو خشک بندرعباس موجب لکنت زبان کودکی شد

میگوها توانسته اند جایگاه بسیار برجسته ای را در کارهای شفاهی و کتبی به دست آورند. بنابراین، به عنوان مثال، در انگلیسی، آنالوگ ما “وقتی سرطان در کوه سوت می زند” عبارت “وقتی میگوها سوت زدن را می آموزند” است.

آنچه به نام میگو خشک بندرعباس در 99 درصد موارد به فروش می رسد نیز یکی از انواع میگو است. این سردرگمی از این واقعیت ناشی می شود که بسته بندی چنین میگوهایی که در آرژانتین صید می شوند،  اما در زبان اسپانیایی، به سادگی به معنای “میگو” است، در حالی که لنگوستین های واقعی چنگال و پوسته سخت تری دارند.

میگوها در سراسر جهان محبوب هستند و اگر در مورد سفر به تاریخ صحبت کنیم، بدون یونانی ها با رومی ها و آپیکیوس که می توان در مقاله درباره کتاب های آشپزی باستانی در مورد آنها بخوانید، کار نمی کند.

دومی که طبق افسانه ها در شهر مینتورنو در کنار رودخانه لیریس زندگی می کرد بسیار تشنه میگوهای محلی بود که بزرگتر از میگوها و حتی خرچنگ های اسکندریه بودند. پلینی جوان به نوبه خود به میگوی عالی صید شده در دریا در نزدیکی ویلای خود افتخار می کرد.

قابل توجه است که متخصصان آشپزی باستانی اغلب میگو را سرخ یا پخته می کردند و آنها را نمی جوشاندند.اگر پوسته میگو بسیار نازک یا نرم باشد، به این معنی است که آنها تقریبا بلافاصله پس از پوست اندازی گرفته شده اند.

میگوها دائما پوست اندازی می کنند و پوسته ای که سفت شده است را به پوسته ای جادارتر تغییر می دهند. آن دسته از میگوهایی که در آب های گرمسیری زندگی می کنند و به اندازه های بزرگ می رسند این کار را به ویژه اغلب انجام می دهند.

میگوهایی که به درستی پخته شده اند نرم هستند، اما بسیار آسان به لاستیک تبدیل می شوند. برای جلوگیری از این امر، میگوها را نباید بیش از چند دقیقه بپزید و بلافاصله پس از تبدیل شدن گوشت از شفاف به سفید، آنها را از روی حرارت بردارید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.