نحوه نگهداری گیلاس

نحوه نگهداری گیلاس
تصویر گیلاس.
آیا میدانستید؟
گیلاس بر اساس طعم به دو نوع شیرین و ترش تقسیم می شود. در هر یک از این گروه ها، گیلاس ها بر اساس رنگ و سفتی گوشتشان طبقه بندی می شوند. به طور کلی، هرچه گیلاس تیره تر باشد طعم آن شیرین تر است.

انتخاب و تهیه گیلاس
گیلاس های تازه برداشت شده را با رنگ یکنواخت عمیق انتخاب کنید. گوشت باید سفت و بدون کبودی باشد. نگهداری را به تاخیر نیندازید ساقه را بشویید و درست قبل از استفاده کاملاً بشویید، برای جلوگیری از کبودی به دقت کار کنید. در صورت تمایل، چاله ها ممکن است برداشته شوند. اگر هسته آلبالو داشت، گیلاس را در محلول 1 قاشق چایخوری بریزید. پودر اسید اسکوربیک در هر گالن آب برای جلوگیری از تغییر رنگ. میوه را قبل از فرآوری آبکش کنید. در صورت بدون حفره، برای جلوگیری از شکافتن، پوست را در طرف مقابل با یک سوزن تمیز سوراخ کنید.

انجماد
روش های مختلفی برای بسته بندی گیلاس برای انجماد وجود دارد. بهترین روش انتخاب شده به نحوه استفاده از محصول منجمد بستگی دارد.

یک بسته شربت در یک دسر نپخته بهترین است. شکر خشک یا شیرین نشده برای مقاصد پخت و پز بهترین است. یک بسته گیلاس آزاد اجازه می دهد تا گیلاس های جداگانه را به یک کاسه میوه، یک اسموتی یا به عنوان یک غذای یخی در یک روز گرم تابستانی میل کنید.

خواص آلبالو خشک

پک شکر
2/3 فنجان شکر را به ازای هر لیتر آلبالو مخلوط کنید. یا 1/3 فنجان شکر در هر لیتر گیلاس شیرین و آلبالو خشک آبدار. برای بسته بندی، ظروف فریزر را تا 1/2 اینچ از بالا پر کنید. اگر از کیسه های فریزر پینت یا کوارت استفاده می شود، آن را تا 3/4 اینچ از بالا پر کنید. تا جایی که ممکن است هوا را خارج کنید. مهر و برچسب بزنید.

بسته بدون شیرینی
بدون مایع یا شیرین کننده، گیلاس ها را در ظرف هایی با فاصله 1/2 اینچ از بالا بسته بندی کنید. اگر از کیسه های فریزر پینت یا کوارت استفاده می شود، آن را تا 3/4 اینچ از بالا پر کنید. تا جایی که ممکن است هوا را خارج کنید. مهر و برچسب بزنید. ممکن است میوه در زمان سرو شیرین شود.

بسته گیلاس شل
آلبالوهای شیرین را در یک لایه روی سینی های کم عمق یا ورقه های کوکی پهن کرده و فریز کنید. خارج کنید و به سرعت در کیسه های فریزر یا ظروف برچسب دار بسته بندی کنید و تا حد امکان هوا را از ظروف خارج کنید. ببندید و فوراً به فریزر برگردانید.

برای تهیه شربت، شکر را در آب ولرم حل کرده و هم بزنید تا محلول شفاف شود. شربت را قبل از استفاده خنک کنید.برای انجماد، از شربت سرد به اندازه ای استفاده کنید که میوه آماده شده را بعد از قرار دادن در ظرف بپوشاند (حدود 1/2 تا 2/3 فنجان شربت در هر پیمانه). برای نگه داشتن میوه در زیر شربت، یک تکه کاغذ روغنی مچاله شده یا سایر مواد بسته بندی مقاوم در برابر آب را روی آن قرار دهید و قبل از اینکه در ظرف را ببندید، میوه ها را داخل شربت فشار دهید.

هنگام استفاده از این میز برای کنسرو، شربت را گرم نگه دارید.

کنسرو کردن
شیشه ها را بشویید. طبق دستورالعمل سازنده درب ها را آماده کنید. گیلاس را ساقه بزنید و بشویید. در صورت تمایل گودال ها را بردارید. اگر هسته آلبالو دارد، گیلاس و آلبالو خشک بدون هسته را در آب حاوی اسید اسکوربیک قرار دهید تا از تغییر رنگ انتهای ساقه جلوگیری شود (1 قاشق چایخوری اسید اسکوربیک یا 3 گرم در 1 گالن آب). اگر کنسرو بدون حفره باشد، سوراخ کردن پوست در طرف مقابل با یک سوزن تمیز از شکافتن آن جلوگیری می کند. گیلاس را می توان با آب، آب سیب، آب انگور سفید یا شربت کنسرو کرد. وقتی روی آلبالوهای داخل شیشه ریخته می‌شود، هر مایعی که استفاده می‌شود باید بجوشد. در صورت تمایل، نوع مورد نظر را طبق دستور بالا انتخاب و آماده کنید. شربت متوسط ​​برای آلبالو خوب است و شربت سنگین برای آلبالو.

بسته داغ
در یک قابلمه بزرگ، گیلاس و 1/2 فنجان آب، آب یا شربت را برای هر یک چهارم میوه آبکش شده اضافه کنید و بگذارید بجوشد. شیشه ها را با گیلاس و مایع آشپزی پر کنید و 1/2 اینچ فضای خالی باقی بگذارید. لبه آب بندی شیشه را با یک حوله کاغذی تمیز و مرطوب پاک کنید. درب ها را تنظیم کرده و در حمام آب در حال جوش یا قوطی کنسرو فشار همانطور که در زیر توضیح داده شده است بر اساس ارتفاع در موقعیت تو.

بسته خام
1/2 فنجان آب داغ، آب یا شربت را به هر شیشه اضافه کنید. شیشه ها را با گیلاس های آبکش شده و قیسی زردآلو پر کنید، آنها را به آرامی تکان دهید تا پر شوند. مایع داغ بیشتری اضافه کنید و 1/2 اینچ فضای سر باقی بگذارید. لبه مهر و موم شیشه را با یک حوله کاغذی تمیز و مرطوب پاک کنید. درب ها را تنظیم کرده و در حمام آب جوش یا قوطی فشار همانطور که در زیر توضیح داده شده است بر اساس ارتفاع در محل خود عمل کنید.

کنسرو آب جوش
برای پردازش در یک قوطی آب جوش، کنسرو را تا نیمه با آب پر کنید و تا دمای 180 درجه فارنهایت برای بسته های داغ یا 140 درجه فارنهایت برای بسته های خام گرم کنید. کوزه های مهر و موم شده را روی قفسه کنسرو قرار دهید و با دسته پایین بیاورید. در صورت نیاز به سطح 1 اینچ بالای شیشه ها آب اضافه کنید. پوشش دادن. هنگامی که آب به شدت می جوشد، حرارت را کم کنید تا جوش ملایم بماند و طبق جدول زیر برای مدت زمان توصیه شده عمل کنید.

تولید آلبالو خشک بازاری درجه یک

کنسرو فشار
برای پردازش در یک کنسرو تحت فشار، قفسه شیشه، 2 تا 3 اینچ آب و شیشه های مهر و موم شده را در کنسرو قرار دهید. درب ها را ببندید و کنسرو را با درجه بالا گرم کنید. پس از 10 دقیقه تخلیه بخار، برای تحت فشار قرار دادن کنسرو، گیج وزنی را اضافه کنید یا پتکوک را ببندید. زمانی که به فشار مورد نظر رسید، زمان بندی زمان پروسه توصیه شده را شروع کنید. گرما را برای حفظ فشار یکنواخت تنظیم کنید. هنگامی که پردازش کامل شد، کنسرو را از روی حرارت بردارید. کنسرو را با هوا خنک کنید تا کاملاً از فشار خارج شود. به آرامی گیج وزنی یا گلدان را باز کنید، 10 دقیقه دیگر صبر کنید، سپس بسته را باز کرده و با دقت درب کنسرو را بردارید. کوزه ها را با بالابر شیشه از کنسرو خارج کرده و روی حوله آشپزخانه یا قفسه قرار دهید. باندهای پیچ را دوباره سفت نکنید. کوزه ها 12 تا 24 ساعت هوا خنک شوند. نوارهای پیچ را بردارید و مهر و موم درب را بررسی کنید. مرکز درب باید فرورفته باشد و هنگام ضربه زدن صدای پینگ ایجاد شود. شیشه را بشویید، خشک کنید، برچسب بزنید و در مکانی تمیز، خنک و تاریک نگهداری کنید. اگر درب بسته نشد، شیشه را بررسی کنید و در صورت معیوب آن را تعویض کنید، از درب جدید استفاده کنید و ظرف 24 ساعت مانند قبل دوباره پردازش کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.