نوع مختلف گیلاس و فواید آن

نوع مختلف گیلاس و فواید آن

گیلاس میوه‌های هسته‌دار کوچکی از گونه‌های مختلف گیاهان است. این جنس متعلق به خانواده Rosaceae است. انواع مختلف گیلاس را می توان با جوانه ها، گل ها و میوه هایشان تشخیص داد. بیشتر این گیلاس ها بومی نیمکره شمالی هستند و اکثر آنها در شرق آسیا یافت می شوند. گیلاس هایی که کشت می شود از شرق اروپا و غرب آسیا، بین منطقه بالکان و دریای خزر آمده است. ماندگاری گیلاس تا 3 روز پس از برداشت و 5 تا 10 روز در یخچال می تواند باقی بماند.

آنها نه تنها خوشمزه هستند، بلکه همه انواع گیلاس و آلبالو خشک بدون هسته دارای مزایای سلامتی چشمگیر و منبع مطلق مواد مغذی مانند ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند. در اینجا برخی از ویژگی ها و فواید سلامتی گیلاس های مختلف وجود دارد که ممکن است بخواهید بدانید.

فواید سلامتی
گیلاس منبع شماره یک آنتی اکسیدان ها و ترکیبات التهابی است. مصرف منظم گیلاس می تواند با پیری مبارزه کند، در برابر بیماری های مزمن مانند سرطان، بیماری های روانی، بیماری های قلبی، دیابت و غیره محافظت کند.
این گیلاس ممکن است به تسکین درد عضلانی، التهاب و جلوگیری از کاهش قدرت کمک کند.
مصرف بیشتر گیلاس می تواند به کاهش علائم التهابی نقرس و نقرس کمک کند.
نوشیدن آب آلبالو تارت بهترین راه حل برای داشتن شب های بی خوابی است. این به این دلیل است که گیلاس حاوی ملاتونین است که برای چرخه خواب فرد مفید است.
گیلاس نیز آماده است تا به رژیم غذایی شما اضافه شود. آنها را به سختی با دست می توان خورد و هم در دستور العمل های خوشمزه و هم در انواع دسرهای شیرین استفاده کرد.
از آنجایی که اکنون می دانید این انواع مختلف گیلاس و آلبالو خشک بسیار مغذی هستند، اجازه دهید هر دو نوع گیلاس ترش و گیلاس شیرین را بشناسیم تا بتوانید آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید یا در دستور العمل های مختلف استفاده کنید.

صادرات گیلاس از ایران

انواع مختلف گیلاس

گیلاس شیرین
این نوع گیلاس بهتر است وقتی تازه خورده شود و یک ماده عالی برای سالاد میوه، بستنی، ماست، پای آلبالو و سایر غذاهای دسر است. این گیلاس از آمریکای شمالی و اروپا سرچشمه گرفته است و به نام مازارد نیز شناخته می شود. فصل گیلاس شیرین از می تا اواسط جولای، از اواسط بهار تا اواسط تابستان در نیمکره شمالی است. می توان آن را در اوایل، اواسط فصل یا اواخر فصل برداشت کرد.