چرا گیلاس دوست داریم

چرا گیلاس برای ما مفید است و همچنین خوشمزه است.

انواع گیلاس
به طور کلی گیلاس به عنوان شیرین یا ترش طبقه بندی می شود. رایج‌ترین گیلاس‌های شیرینی که تازه می‌خرید شامل انواع بینگ، داوسون و شیرین است. تارت بیشتر در قوطی ها یا شیشه ها یافت می شود. مواردی که من نمونه‌برداری کرده‌ام در یک شربت قند سبک – به اندازه‌ای که ترشی آن از بین برود – و از قبل سوراخ شده بودند. گیلاس ترش در انواع بسیار تیره یا سیاه مانند مورلو یا انواع رنگ روشن تر با آب شفافی مانند مونتورنسی وجود دارد.

گیلاس گلاسه به سادگی گیلاس هایی هستند که شیرین شده اند. میوه های شیرین شده را برای چند روز در شربت شکر خیس می کنند تا زمانی که شربت جایگزین رطوبت میوه شود. شکر میوه را حفظ می کند و وقتی خشک شود، میوه شیرینی شکل و رنگ خود را حفظ می کند.

ذخیره سازی
آلبالوهای تازه را باید در یخچال و ترجیحا در یک کاسه کم عمق نگهداری کنید. اگر آنها روی هم انباشته شوند، وزن می تواند آنها را خرد کرده و به آنها آسیب برساند. در حالی که در صادرات گیلاس ممکن است بیش از چند روز بماند، اما فاسد شدنی بالایی دارد و تازه تر است. برای جلوگیری از آسیب رساندن به میوه‌ها، آن‌ها را درست قبل از مصرف بشویید نه قبل از گذاشتن در یخچال. قوطی ها یا شیشه های گیلاس را پس از باز کردن تا یک هفته در یخچال قرار دهید. هر غذای کنسرو شده باید قبل از قرار دادن در یخچال به ظرف شیشه ای یا پلاستیکی منتقل شود.

قرمز گیلاسی را به روز خود اضافه کنید
سبزیجات و میوه ها حاوی طیف وسیعی از فیتوکمیکال های مختلف هستند که بسیاری از آنها دارای فعالیت آنتی اکسیدانی هستند. در حالی که اینها از گیاه محافظت می کنند، نشان داده شده است که از سلامت انسان نیز محافظت می کنند. نه تنها مهم است که 5+ خود را در روز بخوریم – با تاکید بر “به علاوه” – بلکه مهم است که رنگ های مختلف زیادی بخوریم. به این دلیل که رنگ های مختلف نشان دهنده ترکیبات مختلف در سبزیجات و میوه ها است.

رنگ قرمز تیره آلبالو از آنتوسیانین های آن، گروهی از آنتی اکسیدان های قوی به دست می آید. گیاهان برای محافظت از خود در برابر اشعه های خورشیدی، حشرات و بیماری ها آنتوسیانین تولید می کنند. در حالی که گیلاس حاوی مقادیر کمی از طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی است، عمدتاً آنتوسیانین های آن است که دانشمندان را در آزمایشگاه های خود مشغول کرده است.

طب عامیانه قرن هاست که گیلاس و کیوی طلایی را به عنوان تسکین دهنده درد آرتریت و نقرس می داند و اکنون تحقیقات علمی برای حمایت از آن در حال ظهور است. در حالی که غلظت آنتوسیانین‌های موجود در گیلاس شیرین و ترش متفاوت است، اما هر دو حاوی آنتوسیانین 1 و 2 هستند که دانشمندان معتقدند ممکن است اثر ضد التهابی آنها را توضیح دهد.

گیلاس همچنین یکی از معدود منابع غذایی ملاتونین است که گیلاس ترش حاوی مقادیر بسیار بالایی است. ملاتونین در ریتم های شبانه روزی بدن نقش دارد و یک تقویت کننده طبیعی خواب است. اگر یک نوبت کار هستید، از جت لگ رنج می برید یا فقط با الگوهای خواب مشکل دارید، ممکن است ارزش یک وعده گیلاس ترش را داشته باشد! اگر جواب نداد، مطمئن باشید ملاتونین به هر حال کمک می کند. این یک آنتی اکسیدان قوی دیگر است.

گیلاس همچنین حاوی کوئرسیتین است، ترکیبی که برای دخالت آن در لخته شدن خون و کاهش خطر حمله قلبی و سکته مورد مطالعه قرار گرفته است. الاژیک اسید، مورد استفاده در داروهای پیشگیری از سرطان؛ پریلیل الکل، که ممکن است فعالیت ضد توموری داشته باشد. و بتا سیتوسترول که مقادیر بالای آن با کاهش سطح کلسترول خون مرتبط است.

در حالی که دانشمندان دوست دارند ترکیبات موجود در غذاها را جدا کنند تا بتوانند کاری که انجام می دهند را شناسایی کنند و احتمالاً داروها یا افزودنی های غذایی تولید کنند، ما فقط عاشق خوردن غذاها به عنوان یک کل هستیم. افزودن گیلاس به رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه ها ممکن است سلامت قلب و عروق را بهبود بخشد، به پیشگیری از سرطان و حتی کند کردن روند پیری کمک کند.

قیمت آلبالو خشک

کم انرژی
بسته به نوع، نصف فنجان گیلاس تازه حاوی 200 کیلوژول است. یک میان وعده کم انرژی از هر نظر که به آن نگاه کنید. برای گیلاس ترش در شربت، محتوای انرژی از حدود 320 تا 380 کیلوژول در هر نصف فنجان، بسته به مارک متفاوت است.

نصف فنجان گیلاس گلاسه حاوی حدود 1450 کیلوژول است، اما امیدواریم وسوسه نشوید که آن را به عنوان میان وعده بخورید!

ایده هایی برای استفاده از گیلاس
مانند گوجه گیلاسی، گیلاس هم اندازه برای کودکان جذاب است. یک خوراکی سالم برای اضافه کردن به جعبه ناهار. به کودکان زیر پنج سال ندهید زیرا سنگ خطر خفگی دارد.
غلات صبحانه خود را با گیلاس ترش از یک قوطی یا شیشه پر کنید. شربت را دور نریزید: برخی از آنتوسیانین های تقویت کننده سلامت به داخل آن مهاجرت کرده اند.
از گیلاس تازه (بدون هسته) در ریزه کاری ها و سالاد میوه استفاده کنید.
گیلاس را با توت فرنگی و تمشک برای یک کمپوت ساده ترکیب کنید: با شکر بپاشید، مدت کوتاهی روی حرارت بگذارید تا شکر حل شود و در ظرف مناسب نگهداری کنید.