کلم بروکلی تازه موجب اختلالات گوارشی در جوانان می شود

کلم بروکلی تازه اثر ضد التهابی دارد و به جلوگیری از ایجاد پلاک های آترواسکلروتیک، به ویژه در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند. طبق گفته دانشگاه بهداشت عمومی هاروارد، کمپلکس B سطح هموسیستئین را تنظیم می کند.

هموسیستئین یک آمینو اسید است که هنگام خوردن گوشت قرمز در بدن تجمع می یابد و خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را افزایش می دهد. احتمالاً می دانیم که هویج به دلیل داشتن لوتئین برای بینایی مفید است .

لوتئین یک آنتی اکسیدان است و تأثیر مثبتی بر سلامت چشم دارد. یکی از بهترین منابع لوتئین کلم بروکلی است. یکی دیگر از آنتی اکسیدان های موجود در بروکلی، زآگزانتین، خواصی شبیه به لوتئین دارد.

لوتئین و زآگزانتین هر دو در برابر ایجاد دژنراسیون ماکولا، یک بیماری لاعلاج که بینایی مرکزی را تحت تاثیر قرار می دهد، و آب مروارید، کدر شدن عدسی، محافظت می کنند. خواص گوارشی بروکلی را به دلیل محتوای فیبر بالای آن برجسته می کند.

به ازای هر 10 کالری، کلم بروکلی حاوی 1 گرم فیبر است. فیبر همچنین به حفظ میکرو فلور طبیعی روده کمک می کند. بروکلی از مخاط معده در برابر ایجاد زخم و التهاب محافظت می کند. سولفورافان موجود در این محصول از رشد هلیکوباکتر پیلوری، باکتری که مخاط معده را آلوده می کند، جلوگیری می کند.

مطالعه جانز هاپکینز در سال 2009 روی موش ها نتایج جالبی را نشان داد. موش هایی که به مدت دو ماه روزانه کلم بروکلی مصرف کردند، 40 درصد کاهش در سطح هلیکوباکتر پیلوری را تجربه کردند.

بروکلی دارای خواص ضد التهابی است و از مفاصل بیماران مبتلا به آرتروز محافظت می کند. مطالعه‌ای در سال 2013 در دانشگاه آنگلیا شرقی نشان داد که سولفورافان موجود در بروکلی، با مهار مولکول‌های فعال‌کننده التهاب، از مفاصل بیماران مبتلا به آرتریت در برابر آسیب محافظت می‌کند.

آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب امگا 3 موجود در بروکلی نیز التهاب را تنظیم می کنند. علاوه بر این، نویسندگان مطالعه‌ای که در سال 2010 در مجله منتشر شد، پیشنهاد کردند که فلاونوئید کامفرول تأثیر آلرژن‌ها را کاهش می‌دهد، به ویژه بر دستگاه گوارش، که خطر ابتلا به التهاب مزمن را کاهش می‌دهد.