آجر بلوک‌های مستطیلی کوچکی

آجر بلوک‌های مستطیلی کوچکی هستند که می‌توان از آنها برای تشکیل بخش‌هایی از ساختمان‌ها، معمولاً دیوارها، استفاده کرد. قدمت استفاده از آجر به قبل از 7000 سال قبل از میلاد برمی گردد.

زمانی که آجر نسوز کوره سبک اولیه از گل دستی ساخته شده و در آفتاب خشک می شدند. در طول انقلاب صنعتی، آجرهای تولید انبوه جایگزین رایجی برای سنگ شد که می‌توانست گران‌تر، کمتر قابل پیش‌بینی و کار با آن دشوارتر باشد.

 

امروزه نیز آجر آذرخش برای ساخت دیوارها و سنگفرش ها و برای ویژگی های پیچیده تر مانند ستون ها، طاق ها، شومینه ها و دودکش ها رایج است.

آنها همچنان محبوب هستند زیرا  آجر نسوز جم نسبتا کوچک هستند و به راحتی قابل حمل هستند، می توانند از نظر فشرده سازی بسیار قوی باشند، بادوام هستند و نگهداری کمی دارند، می توانند به اشکال پیچیده ساخته شوند و از نظر بصری جذاب باشند.

با این حال، اخیراً، مواد دیگری توسعه یافته اند که می توانند به عنوان جایگزین برای دیوارهای ساختمان یا برای پوشش نما استفاده شوند و برای برخی از انواع ساختمان ها، به ویژه ساختمان های بزرگتر، آجر را می توان وقت گیر و گران قیمت دانست (اگرچه این مورد توسط آجر مورد بحث است. انجمن توسعه)، از نظر ساختاری محدود کننده است و به نیروی کار بیش از حد در محل نیاز دارد.

برخی از این مشکلات با معرفی سیستم های تقویتی  آجر فشاری نما و با توسعه پانل های آجری پیش ساخته برطرف شده است.

برای اطلاعات در مورد آجرکاری، به نحوه آجرکاری مراجعه کنید.

 • منابع:
  1. Designing Buildings – The Construction Wiki
 • تبلیغات: 
  1. مردی که توانست شاخص بورس را یک شبه دگرگون کند!
  2. خرید اینترنتی بالنگ ‌خشک به صورت عمده
  3. راز نهفته در فضا و سفینه های فضایی!
  4. افزایش رتبه اقتصادی ایران شوکه کننده بود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.