15 فایده برتر سلامتی گیلاس

در مورد 15 مزیت برتر سلامتی گیلاس شیرین و اینکه چرا باید حتما این میوه شگفت انگیز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، آشنا شوید. در حالی که گیلاس های شیرین اغلب در کولرهای ساحلی و سالادهای میوه تابستانی استفاده می شوند، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که باید این میوه را در تمام طول سال بخورید!

گیلاس طعم شیرین و لذت بخشی دارد. آنها از بیرون سفت و در داخل آبدار هستند. انواع مختلفی از گیلاس وجود دارد، اما ما خوشحالیم که مزایای سلامتی گیلاس شیرین و آلبالو خشک  را به اشتراک بگذاریم! گونه های شیرینی که در شمال غربی اقیانوس آرام رشد می کنند عبارتند از رینیر، بینگ و چلان – برای نام بردن از چند مورد. طعم عالی، ترکیب مواد مغذی، تطبیق پذیری و فواید بی‌پایان سلامتی، گیلاس شیرین را به یک مکمل عالی برای هر رژیم غذایی تبدیل می‌کند.

مهم ترین فواید گیلاس شیرین برای سلامتی

1. پاور خانه آنتی اکسیدان

خب، همه ما این مولکول‌ها به نام رادیکال‌های آزاد را در بدن خود داریم. آنها اساساً مولکول های ناقصی هستند. رادیکال های آزاد در طول فرآیند هضم یا زمانی که در معرض عوامل محیطی مضر مانند تشعشعات یا آلاینده های هوا قرار می گیریم تولید می شوند. مقدار بیش از حد رادیکال های آزاد با آسیب سلولی، بیماری و پیری مرتبط است – این استرس اکسیداتیو نامیده می شود. آنتی اکسیدان ها وارد می شوند! آنتی‌اکسیدان‌ها رادیکال‌های آزاد را در بدن پیدا می‌کنند و آن‌ها را ثابت یا تکمیل می‌کنند، بنابراین دیگر قادر به ایجاد آسیب نیستند.

طرز تهیه آلبالو خشک آبدار

آنتی اکسیدان های موجود در گیلاس
خوشبختانه، گیلاس شیرین و آلبالو خشک بدون هسته منبع قوی آنتی اکسیدان است. وجود پلی فنول ها، ملاتونین (بله، این هم یک آنتی اکسیدان است!)، کاروتنوئیدها، ویتامین E و ویتامین C همگی در بدن معجزه می کنند. به همین دلیل، ثابت شده است که گیلاس از بدن در برابر بیماری های مختلف مانند بیماری قلبی، سرطان و دیابت نوع II

2. یک شب خواب آرام را ترویج می کند
ما اغلب در مورد ملاتونین به شکل مکمل می شنویم، جایی که کسانی که در تلاش برای به خواب رفتن هستند، از آن برای “ضربه زدن به یونجه” زودتر استفاده می کنند. با این حال، برخلاف تصور رایج، ما لزوماً به مکمل نیاز نداریم تا از مزایای ملاتونین بهره مند شویم. شما می توانید ملاتونین را در گیلاس شیرین و مواد غذایی مختلف پیدا کنید! مطالعات نشان داده است که هم کیفیت خواب و هم تعداد ساعات به دست آمده را می توان با مصرف گیلاس شیرین به میزان قابل توجهی افزایش داد. وجود سروتونین، ملاتونین، و تریپتوفان برای تنظیم چرخه خواب قابل تشکر است.

3. اثرات التهاب مزمن را کاهش می دهد
التهاب چیز جدیدی نیست و این چیزی است که بسیاری از ما تجربه می کنیم! گیلاس توانایی کاهش قابل توجه غلظت اکسید نیتروژن و عوامل پیش التهابی را دارد. مشخص شد که مصرف گیلاس و قیسی زردآلو باعث کاهش غلظت هشت بیومارکر مرتبط با بیماری های التهابی در پلاسما می شود. پلی فنول های موجود در گیلاس ممکن است التهاب و استرس اکسیداتیو را به حداقل برساند یا از آن جلوگیری کند، که ممکن است عوامل خطر بیماری هایی مانند آرتریت، دیابت، سرطان و فشار خون بالا باشد.

4. رهایی از حملات نقرس
آرتریت نتیجه التهاب است، بنابراین عوامل ضد التهابی برای بهبودی ضروری است. نقرس شکل خاصی از آرتریت است که باعث حملات مفاصل می شود. درد ناشی از مقدار بیش از حد اسید اوریک در خون است. در حالی که این درد اغلب در مفصل انگشت شست پا رخ می دهد، ممکن است در سایر مفاصل نیز ظاهر شود.

خواص ضد التهابی آلبالو می تواند علائم نقرس را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. ثابت شده است که مصرف روزانه گیلاس و سیب زرد میزان اسید اوریک خون را تا حد طبیعی کاهش می دهد و در نتیجه حملات نقرس را تسکین می دهد. آنها در واقع به طور مطلوب با کنترل های NSAID با استفاده از ایبوپروفن و ناپروکسن برای کاهش علائم نقرس مقایسه شده اند.

علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که فنول های موجود در گیلاس شیرین با فرآیند اکسیداتیو به عنوان پایان دهنده های رادیکال آزاد تداخل می کنند، بنابراین تش

کیل محصولات تجزیه را کاهش می دهند که ممکن است به نقرس کمک کنند.
5. کلسترول را کاهش می دهد

یکی از فواید سلامتی فراوان گیلاس و سیب خشک، توانایی کاهش کلسترول است. گیلاس به طور خاص برای کاهش سطح VLDL (بد) و بهبود نسبت تری گلیسیرید به کلسترول HDL (خوب) در انسان ثابت شده است. برای اثبات بیشتر تأثیر مثبت گیلاس بر سلامت قلب، از مدل های موش و موش استفاده شده است. عصاره گیلاس تری گلیسیرید کبد را کاهش داد و حتی از ایجاد بیماری کبد چرب غیر الکلی با رژیم غذایی پرچرب در موش و موش جلوگیری کرد.

6. فشار خون را کاهش می دهد
همچنین ثابت شده است که مصرف گیلاس هم فشار خون سیستولیک و هم فشار خون دیاستولیک را در بزرگسالان جوان و مسن کاهش می دهد. تحقیقات نشان می دهد که اسیدهای فنولیک موجود در گیلاس و تولید شده توسط متابولیسم آنتوسیانین دارای خواص شل کننده عروق و ضد فشار خون هستند که به کاهش و جلوگیری از فشار خون کمک می کند. سلامت قلب ما به شدت به کلسترول و فشار خون ما بستگی دارد. به منظور کمک به کنترل همه چیز، مقداری گیلاس شیرین به رژیم غذایی خود اضافه کنید!

7. پیشگیری و کمک به درمان دیابت نوع دوم
گیلاس یک منبع کربوهیدرات ایده آل برای مبتلایان به دیابت نوع دوم است. تا آنجایی که میوه ها وجود دارد، گیلاس به طور طبیعی دارای شاخص گلیسمی پایینی است. این اساساً به این معنی است که آنها هنگام مصرف باعث افزایش قابل توجه قند خون یا پاسخ انسولین نمی شوند.

علاوه بر این، پلی فنول های موجود در گیلاس ممکن است به کاهش هایپرگلیسمی، استرس اکسیداتیو و حتی نشانگرهای التهابی که نشان دهنده دیابت نوع II هستند کمک کند. در نهایت، شواهد فعلی نشان می دهد که گیلاس می تواند تنظیم قند خون سالم را افزایش دهد!

خواص آلبالو خشک بسته بندی

8. خلق و خو را تقویت می کند
گیلاس نه تنها برای سلامت جسمانی عالی است، بلکه با بهبود سلامت روان نیز مرتبط است. نشان داده شده است که گیلاس شیرین، به ویژه، سطح کورتیزول و در نتیجه اضطراب را کاهش می دهد (19). آنها همچنین با بهبود کلی خلق و خوی همراه بوده اند. با افزودن گیلاس به رژیم غذایی معمول خود، به طور بالقوه می توانید خلق و خوی خود را تقویت کرده و اضطراب خفیف را کاهش دهید.

9. علائم آرتریت را کاهش می دهد
خواص ضدالتهابی آلبالو که علائم نقرس را کاهش می دهد به همان اندازه برای مهار علائم سایر اشکال آرتریت عمل می کند. همانطور که در بالا ذکر کردیم، وجود آنتی اکسیدانی قوی آنها توانایی کاهش چشمگیر استرس اکسیداتیو را دارد. بنابراین، این امر حضور پروتئین های التهابی را کاهش می دهد که ممکن است علائم آرتریت را تشدید کند.

10. حافظه را تقویت می کند
چه کسی به تقویت حافظه نیاز ندارد؟ مطالعات انسانی مختلف ارتباط بین مصرف گیلاس و بهبود حافظه و عملکرد شناختی در بزرگسالان مبتلا به زوال عقل را نشان داده اند. برای درک بیشتر ارتباط بین گیلاس، ترکیب مواد مغذی آنها و حافظه، آزمایش‌هایی روی موش‌ها و مدل‌های حیوانی نیز انجام شده است. آنتوسیانین ها قادر به بهبود حافظه در مدل های حیوانی و حتی پیشگیری از بیماری آلزایمر بودند.

11. احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می دهد
همچنین بین مصرف گیلاس و کاهش ابتلا به سرطان ارتباط وجود دارد. به طور خاص، تحقیقات نشان داده است که گیلاس شانس ابتلا به سرطان پانکراس، سینه، کبد، روده بزرگ، پوست و ریه را کاهش می دهد. محتویات پریلیل الکل آنها علاوه بر ترکیبات فنلی آنها قابل تشکر است.

12. کاهش خطر بیماری قلبی
ذکر محتوای آنتوسیانین آنها نیز در این زمینه مهم است. آنتوسیانین های موجود در گیلاس پراکسیداسیون لیپیدی را مهار می کند و با التهاب تداخل می کند که در نهایت می تواند عوامل خطر قلبی عروقی را کاهش دهد. گیلاس در ترکیب با توانایی‌های کاهش کلسترول و فشار خون، میوه‌ای دوستدار قلب است.

13. ویتامین C و سلامت قلب
گیلاس شیرین با تنها 1 فنجان حاوی 15 درصد ویتامین C، منبع عالی ویتامین C است. در سال های اخیر، مصرف ویتامین C با کاهش خطر بیماری قلبی و حتی مرگ زودهنگام مرتبط بوده است.

14. به حفظ وزن کمک می کند
محتوای فیبر علاوه بر خواص گلیسمی پایین گیلاس، آنها را برای کمک به حفظ وزن عالی می کند. فیبر موجود در گیلاس به ما کمک می کند مدت بیشتری سیر بمانیم، در حالی که بار گلیسمی پایین گیلاس به طور طبیعی از افزایش یا افت قابل توجه قند خون جلوگیری می کند. این ترکیب برای حفظ وزن ایده آل است.

15. پروتئین واکنشگر C را کاهش می دهد
خواص ضد التهابی آلبالو فراتر از تسکین نقرس و آرتریت است. نشان داده شده است که گیلاس و آلو زرد خشک به طور خاص پروتئین واکنشی C (CRP) را کاهش می دهد. پروتئین واکنشی C نشانگر اصلی خون برای التهاب است. سطوح بالای CRP ممکن است منجر به افزایش خطر حمله قلبی و سکته شود.

خوشبختانه، برخی از ترکیبات عالی در گیلاس وجود دارد که به طور خاص CRP را هدف قرار می دهد. آنتوسیانین ها، ویتامین C و سایر اسیدهای فنولیک به کاهش تاثیر و جلوگیری از سطوح بالای CRP کمک می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.