5 نکته برای نگهداری گیلاس

گیلاس میوه ای کوچک و گیلاس زرد، گرد و مایل به قرمز از تیره است. گیلاس روی درختان گیلاس رشد می‌کند، ساقه‌های سبز روشن دارند و ظاهر بیرونی خوراکی براق و کمی سختی دارند که فضای داخلی گوشتی و آبدار با یک گودال مرکزی را احاطه کرده است. این گودال گیلاس را به شکل دروپه یا میوه هسته دار مانند زردآلو، هلو و آلو می سازد. گیلاس در سراسر جهان رشد می کند و باغ های گیلاس معمولاً در غرب و غرب میانه ایالات متحده یافت می شود. بیش از هزار نوع گیلاس وجود دارد و از طعم ترش تا شیرین و رنگ نارنجی روشن تا بنفش تیره متغیر است. بینگ و رینیر دو نوع محبوب گیلاس شیرین هستند که در ایالات متحده رشد می کنند.

فصل گیلاس و آلبالو خشک بدون هسته در تابستان است، اما درختان گیلاس برای شکستن خواب و شکوفه دادن به تعداد ساعات خنکی در شب نیاز دارند. این بدان معناست که گیلاس در آب و هوای گرمسیری رشد نمی کند. با یک فصل رشد کوتاه، آنها در بهار در نیمکره شمالی شکوفا می شوند و در تابستان برداشت می شوند. با توجه به محبوبیت این میوه، دستور العمل های زیادی برای گیلاس برای گیلاس شیرین و ترش وجود دارد، به ویژه برای سس ها و دسرها.

5 نکته برای نگهداری گیلاس
چه گیلاس ها و آلبالو خشک خود را از خواربارفروشی بخرید یا از بازار کشاورزان، باید آنها را به درستی نگهداری کنید تا بتوانید از تازه ترین میوه های ممکن لذت ببرید. نکات زیر را برای نگهداری گیلاس روی پیشخوان و در یخچال رعایت کنید:

مطمئن شوید که گیلاس ها خشک هستند. گیلاس ها را نشویید، زیرا رطوبت باعث تسریع فساد می شود. اگر خیس هستند، با دستمال کاغذی خشک کنید. فقط قبل از مصرف یا آشپزی با آب سرد بشویید.
گیلاس های بد را حذف کنید. آن ها خود را از نظر کبودی بررسی کنید. اگر یکی از آنها بد شکل است، آنها را از بقیه جدا کنید و دور بیندازید.
ساقه ها را روی گیلاس نگه دارید. ساقه های سبز روشن نشانه شادابی هستند و اگر آنها را بچینید ممکن است گیلاس های شما زودتر فاسد شوند.
آن ها را در یک کاسه تمیز در مکانی تاریک قرار دهید. بعد از مرتب کردن گیلاس ها، آنها را با احتیاط در ظرفی بریزید. می‌توانید آن‌ها را برای چند روز در دمای اتاق نگه دارید، اما در فضای خنک‌تری مانند یخچال ماندگاری بیشتری خواهند داشت. اگر آنها را روی میز آشپزخانه نگه دارید، فقط مطمئن شوید که در معرض نور مستقیم خورشید نباشند، زیرا گرما آنها را لطیف می کند. اگر گیلاس های خود را روی پیشخوان می گذارید، بهتر است آنها را در مکانی تاریک نگهداری کنید.
عمر ماندگاری گیلاس را با قرار دادن آنها در یک ورقه پخت افزایش دهید. اگر می خواهید گیلاس هایتان را برای مدت طولانی تری نگهداری کنید، آنها را در یک ورقه پخت جدا کرده و در یخچال قرار دهید. فاصله انداختن آن ها از کبودی جلوگیری می کند و ماندگاری آنها در یخچال بیشتر از روی میز خواهد بود.


چگونه گیلاس را فریز کنیم
گیلاس معمولاً در اواخر بهار و در طول تابستان برداشت می شود. می توانید گیلاس را فریز کنید تا در خارج از فصل گیلاس از آنها لذت ببرید. این راهنمای گام به گام برای انجماد گیلاس را دنبال کنید:

گیلاس های تازه و رسیده را انتخاب کنید. از یخ زدن گیلاس با کبودی خودداری کنید.
گیلاس ها را بشویید و با دستمال کاغذی خشک کنید. ساقه ها را بردارید.
گیلاس ها را سوراخ کنید. همچنین می توانید گیلاس ها را از وسط نصف کنید تا هسته های آن جدا شود. (برداشتن هسته گیلاس پس از یخ زدگی، چالش برانگیزتر است.)
گیلاس ها را فلش فریز کنید. آن ها بدون هسته را در یک لایه روی یک ورقه پخت که با کاغذ روغنی یا کاغذ مومی پوشانده اید، پخش کنید. گیلاس ها را حداقل دو ساعت یا تا زمانی که جامد شوند، فریز کنید. انجماد سریع از چسبیدن آن ها به هم جلوگیری می کند. گیلاس را ذخیره کنید.
گیلاس های یخ زده پس از آب شدن شکل خود را از دست می دهند و برای اسموتی ها یا پخت و پز بهتر می شوند. گیلاس تازه برای میان وعده بهتر است. برای یخ زدایی گیلاس های یخ زده، چهار ساعت قبل از نیاز آنها را از فریزر خارج کنید. پس از یخ زدایی میوه ها مقداری مایعات ترشح می کنند. آنها را قبل از پختن تمیز کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.