8 نوع گیلاس و نحوه استفاده از آنها

8 نوع گیلاس و نحوه استفاده از آنها
دریابید که کدام نوع برای پخت، میان وعده و موارد دیگر بهترین است!

انواع گیلاس
هیچ چیز به اندازه یک کاسه گیلاس یا یک تخته پینه دوز گیلاس “تابستان” را فریاد نمی زند. اما قبل از خوردن میان وعده و پخت، باید تفاوت بین انواع رایج گیلاس را بدانید. درک انواع محبوب گیلاس به شما کمک می کند تا بدانید کدام گیلاس را باید در چه زمانی استفاده کنید و همچنین چگونه آنها را در فروشگاه مواد غذایی شناسایی کنید.

گیلاس نوعی میوه هسته دار است و به دو دسته گیلاس شیرین و آلبالو تارت یا آلبالو خشک آبدار تقسیم می شود. گیلاس شیرین تازه به تنهایی یک میان وعده عالی درست می کند. آنها معمولاً در ماه مه در خواربارفروشی ها ظاهر می شوند و تا اوت در دسترس هستند. از سوی دیگر، آلبالو ترش تر از آن است که بیشتر مردم نتوانند آن را بدون دست مصرف کنند، اما برای غذاهای پخته شده مانند پای آلبالو و همچنین مربا و کنسرو عالی هستند. از آنجایی که آلبالو به اندازه گیلاس شیرین سفر نمی کند، معمولا به صورت منجمد یا کنسرو شده فروخته می شود. شما می توانید با گیلاس شیرین نیز بپزید، اما بسیاری از دستور العمل های گیلاس شیرین – مانند دستور پای آلبالو ری دروموند – برای متعادل کردن شیرینی نیاز به مواد اسیدی مانند سرکه یا آب لیمو دارند. به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید آلبالو را جایگزین آلبالوهای شیرین در دستور غذا کنید یا برعکس، باید شکر و هر اسیدی را نیز تنظیم کنید.

برای بررسی دقیق هشت نوع رایج گیلاس به خواندن ادامه دهید. سپس با دستور العمل های ری برای شربت گیلاس، میله های کوکی گیلاس، و چیزکیک با رویه گیلاس از فصل گیلاس نهایت استفاده را ببرید!

 آلبالو خشک بازاری

1
گیلاس وحشی شیرین
انواع گیلاس بینگ
این رایج ترین نوع گیلاس شیرین تیره و آلبالو خشک بدون هسته است که در فروشگاه های مواد غذایی پیدا می کنید، هم به صورت تازه و هم منجمد. سفت، آبدار و شیرین، این گیلاس های قلبی شکل یک میان وعده تابستانی خوشمزه را درست می کنند. یک امتیاز مفید: آنها سرشار از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی هستند.

کاسه های میوه را بخرید

2
گیلاس راینیر
انواع گیلاس بارانی تر
VW84
گیلاس‌های رینیر که به‌خاطر بلندترین قله در ایالت واشنگتن نام‌گذاری شده‌اند، به لطف گوشت زرد و قرمز متمایزشان به راحتی قابل شناسایی هستند. آنها کمی شیرین تر از گیلاس بینگ هستند و طعم آنها به تنهایی خوشمزه است. با توجه به فصل رشد کوتاه آنها، آنها می توانند گران باشند!

3
گیلاس چلان
انواع چلان آلبالو
گیلاس چلان که به نام گیلاس سیاه نیز شناخته می شود، از نظر ظاهری شبیه گیلاس بینگ است اما طعم ملایم تری (هر چند هنوز هم شیرین!) دارد. این گیلاس یک رقم مقاوم است، در اوایل فصل رشد می رسد و در برابر ترک و شکاف مقاوم است.

4
گیلاس مونت مورنسی
انواع آلبالو مونتورنسی
یک کیت
گیلاس Montmorency که در میشیگان رشد می کند، محبوب ترین آلبالو در ایالات متحده است که معمولاً می توانید آنها را به جای تازه، منجمد یا کنسرو شده پیدا کنید. پای آلبالوهای کلاسیک معمولاً با این رقم درست می شوند. از آنها برای تهیه آب گیلاس ترش نیز استفاده می شود. آنها را در چیپس بادام گیلاس فردی Ree امتحان کنید، که در رامکین درست می شود.

5
گیلاس مورلو انگلیسی
انواع گیلاس مورلو
FOOD
نوع محبوب دیگر گیلاس، مورلو انگلیسی است. معمولاً می‌توانید این نوع را در شربت سبک در خواربار فروشی پیدا کنید.

6
گیلاس ماراشینو
انواع گیلاس ماراسکینو
رالف اسمیت
گیلاس های جویدنی و قرمز روشنی که در بالای معابد شرلی قرار دارند، در واقع نوع خاصی از گیلاس نیستند، بلکه به گیلاس های شیرینی اشاره دارند که در آب نمک نگهداری شده، شیرین شده و رنگ شده اند. (مارک‌های گران‌قیمت مانند لوکساردو رنگ را حذف می‌کنند، بنابراین رنگ تیره‌تری دارند.) آلبالوهای ماراشینو بهترین گزینه برای بستنی‌های بستنی و محصولات پخته‌شده مانند کیک ترس لچس هستند.

7
گیلاس آمارنا
انواع گیلاس آمارنا
یولا
این آلبالوهای تیره بومی ایتالیا هستند و معمولاً در بطری یا شیشه در شربت می‌آیند. آنها یک افزودنی خوشمزه برای کوکتل ها و دسرهایی مانند بستنی و چیزکیک هستند.

8
آلبالو خشکه
انواع گیلاس خشک
زن پیشگام
گیلاس خشک معمولاً گیلاس ترش کم آب است. می‌توانید کیسه‌های گیلاس خشک و زردآلو خشک را، چه شیرین و چه بدون شیرینی، در خواربار فروشی، معمولاً نزدیک کشمش و کرن بری خشک پیدا کنید. آنها را به مخلوط دنباله دار اضافه کنید یا از آنها در دستور العمل هایی مانند سالاد سیب، گردو، و پنیر آبی یا کوکی های جو دوسر و آلبالو استفاده کنید.